Utställnings Resultat 2024

Tvååker Nordic 5/7 Fredag 

Anette Edlander

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 6 Tikar 18

 Antal deltagande :  Hanar 6 Tikar 14 

BÄSTA TIK KLASS

1. Tribuns Vanilla Bean

BIR. NORDIC SHOW CERT

2. Nose Cone Fairy Tale Of Tea

CERT

3. Nordcairn's Dancing Queen

NORDIC J-CERT

4. Hagahus Oops I did It Again

BÄSTA HAN KLASS

1. Tribuns Up To Speed

BIM.CERT o NORDIC SHOW CERT

2. Miketos Dont Stop Me Nov

3. StenrösetIron Man

  

Tvååker Int.         4/7 Torsdag
Cindy Pettersson

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 9  Tikar 18

 Antal deltagande : Hanar 6  Tikar 16  

BÄSTA TIK KLASS

1 Ballyhoo's Caff'e Mocca

BIR.  CERT CACIB

Tribuns Queen Bee

R-CERT  R-CACIB

Tribuns Vanilla Bean

Hjohoo's I'm Perfect for Hjo

BÄSTA HAN KLASS

Tribuns Up To Speed

BIM.  CERT  CACIB

Stenrösets Iron Man

Goldclint's Gin Marshall

R-CERT R-CACIB

Mitodos Jax

Borås Nat. 29/6       Lördag
Christophe Copple

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 7  Tikar 14

 Antal deltagande : Hanar 6  Tikar 14

BÄSTA TIK KLASS

Ballyhoo's Caffe' Mocca

BIR .CERT

Laphroaig's Selekt

Tribuns Vanilla Beam

Tribuns Queen Bee

BÄSTA HAN KLASS

Rottriver's Heart Beat

BIM

Mitodos Jax

Tribuns Whisky On The Rocks

CERT

Miketos Dont Stop Me Now

Gällivare 29/6             Lördag
Cindy Pettersson

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 1  Tikar 2

 Antal deltagande : Hanar 1  Tikar 2

BÄSTA TIK KLASS

Janettan Orgial Amethyst

BIR .CERT CACIB   BIG-3

Hjortronmyren's Pineappel Cruch

R-CERT  R-CACIB

BÄSTA HAN KLASS

Orso Ross Lost On Love

BIM. CERT  CACIB

Leksand  Nat. 16/6    Söndag

Jussi Liimatainen

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 4  Tikar 10

 Antal deltagande : Hanar 3  Tikar 6 

BÄSTA TIK KLASS

1 Hjohoo's I'm Perfect For Hjo 

BIR.  

BIG. 1  BIS 1

2 Goldclint's Girandore

CERT 

3 Goldclint's Galina Rose

R-CERT

Miketo's Black Magic Woman

BÄSTA HAN KLASS

1 Goldclint's Green Arron

BIM.  CERT. 

2 Mitodo's Dirty Harry

  

Mohed Int. 15/6           Lördag

Cindy Pettersson

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 2  Tikar 5

 Antal deltagande : Hanar 2  Tikar 4

BÄSTA HAN KLASS

1 Goldclint's Green Arron 

BIR.  CERT CACIB

2 Mitodo's Dirty Harry

R-CACIB

BÄSTA TIK KLASS

1 Goldclint's Girandole

BIM.  CERT.  CACIB

Mitodo's Black Magic Woman

R-CERT R-CACIB

3 Goldclint's Galina Rose

  

Vännäs 9/6 Nordic      Söndag

Frank Christiansen

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 2  Tikar 1

 Antal deltagande : Hanar 2  Tikar 1 

BÄSTA HAN KLASS

Limecastle's Odysseus

BIR.  NORDIC SHOW CERT

2  Quickbug Kroisos Pennonen

CERT 

BÄSTA TIK KLASS

1 Terriland's Sunny Girl 

BIM.  CERT.  NORDIC SHOW CERT

  

Vänersborg 8/6 Nordic Lördag

Sven E. Björnes

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 7  Tikar 9 

 Antal deltagande : Hanar 7  Tikar 8 

BÄSTA TIK KLASS

Hjohoo's I'm Perfect For Hjo

BIR.  NORDIC SHOW CERT

BIG 1   BIS 2

2  Hjohoo's Hjo Are A Piece Of Art

CERT . R-NORDIC SHOW CERT

Hjohoo's I Call You When I Need Hjo

R-CERT

Caroq's Chaqwa

BÄSTA HAN KLASS

1 Mitodo's Dirty Harry

BIM.  NORDIC SHOW CERT

2  Mitodos Fade To Black

CERT . R-NORDIC SHOW CERT

Mitodo's Jax

Rottriver's Heart Beat  

V-CACIB

Ronneby 26/5 INT    Söndag

Sinead Taggart

Resultat

 Antal anmälda :    Hanar 14  Tikar 13 

 Antal deltagande : Hanar 11  Tikar 11 

BÄSTA TIK KLASS

Hjohoo's I'm Perfect For Hjo

BIR.  CACIB. 

BIG 3

2  Caroq's Orlaith

R-CACIB

Skonfeldt Queen Of The Night

CERT

BushWillow's I Have A Dream

R-CERT

BÄSTA HAN KLASS

1 Rocco's Collar All Bark And No Bite

BIM.  

BIR-Junior

2  Mitodos Jax

CACIB

Miketos Don`t stop Me Now

 R-CACIB

Rottriver's Heart Beat  

V-CACIB

Ronneby 25/5 Nordic. Lördag

Mark Walshaw              

Resultat

 Antal anmälda :    Hanar 15    Tikar 10

 Antal deltagande : Hanar 14   Tikar 8

BÄSTA TIK KLASS

HJohoo's I'm Perfect For Hjo

BIR .CACIB. NORDIC SHOW CERT

BIG 1 BIS 1

Caroq's Orlaith

R-NORDIC SHOW CERT

3  BushWillow's I Have A Dream

CERT

4  Nose Cone Fairy Tale  Of Tea

R-CERT

BÄSTA HAN KLASS

Rocco's Collar All Bark And No Bite

BIM. NORDIC SHOW CERT

Nordic-Junior Cert.  BIR-Junior

2  Mitodo's Dirty Harry

R-NORDIC CERT

Zalazar Nort Hern Star

R-CERT

4  Rottriver's Heart Beat 

NORDIC V-CERT

BIR-Veteran

Ronneby 24/5 Int.     Fredag

Juha Kares

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 14   Tikar 12

 Antal deltagande : Hanar 13   Tikar 12  

 BÄSTA  TIK KLASS

1 HJohoo's I'm Perfect For Hjo

BIR .CACIB. 

BIG 1 BIS 2

2 Nose Cone Fairy Tale Of Tea

CERT. R-CACIB

Caroq's Orlaith

Jump For Joy's Desert Rose

BÄSTA HAN KLASS

1 Mitodos Fade To Black 

BIM. CERT. CACIB

Miketos Don`t stop Me Now

R-CACIB

Nose Cone You Special Tea Order

R-CERT

Rottriver's Heart Beat

V -CACIB   BIR-Veteran

Gimoo 19/5 Int.Skk

Johan Andersson

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 5   Tikar 3

 Antal deltagande : Hanar 5   Tikar 3   

BÄSTA TIK KLASS

1 HJohoo's I'm Perfect For Hjo

BIR. CACIB. 

BIG 1  BIS-2

2 Ej placerad

3 Ej placerad

BÄSTA HAN KLASS

1 Hjohoo's A New Beginning Whit Hjo

BIM. CERT .BIR.JUNIOR

2 Camster Cairn Slappstick

CACIB

3 Starglen Enjoy This Little Man

 R-CERT R-CACIB

4 Goldclint's Gin Marsall

Skara 5/5 Int.Skk

Peter Lauber

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 9 Tikar 8

 Antal deltagande : Hanar 9 Tikar 6   

BÄSTA TIK KLASS

1 HJohoo's I'm Perfect For Hjo

BIR. BIG 1  CACIB. 

Caroq's Orlaith

CERT.  R-CACIB

3 Nose Cone Fairy Tale Of Tea

R-CERT 

4 Mitodos Black Magic Woman

BÄSTA HAN KLASS

1 Nose Cone You Special The Order

BIM. CERT .BIR.JUNIOR

2 Mitodo's Jax

CACIB

3 Starglen Enjoy This Little man

Mitodos Fade To Black

Vårgårda 4/5 Nat. SvTek

Tinna Grube

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 3 Tikar 10

 Antal deltagande : Hanar 3 Tikar 10  

TIKAR .

Kadelly's Please Forgiv Me

BIR: CERT

2 Caroq's Orlaith

R-CERT

Nordcairn's Dancing Queen

Laphroaig's Spirit Of Islay

HANAR : 

 1 Mitodo's Jax

BIM:

Miketos More Than A Feeling

CERT

Rocco's Collar All Bark And No Bite

R-CERT

Västerås 28/4 Nat.

Paul Lawless

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 7 Tikar 13

 Antal deltagande :  Hanar 6 Tikar 9

TIKAR

HJohoo's I'm Perfect For Hjo

BIR: BIG 2

2 Mitodos Black Magic Woman

CERT / BIR-Junior

3 Goldclint's Galina Rose

R-CERT

4 Skonfeldt's Queen Of The Night

HANAR

1 Mitodo's Dirty Harry

BIM:

Goldclint's Gin Marshall

CERT

3 Hjohoo's A New Beginning Whit Hjo

R-CERT

4 Mitodo's Fade To Black

Södertälje 2/3 

Ulrika Olsson

Resultat

 Antal anmälda :     Hanar 3 Tikar 6 

 Antal deltagande :  Hanar 3 Tikar 5

HANAR

Camster Cairn's Slapstick

BIR: 

2 Starglen Enjoy This Little Man

CERT

3 Goldclint's Gin Marshall

R-CERT

TIKAR

Goldclint's  Galina Rose

BIM: CERT

Åscairn Rosenqvarts

R-CERT

3 Starglen Catch Of The Day

4 Wictorys Rödluvan

Göteborg 14/1

Francesco Cochetti

Resultat

Antal anmälda :      Hanar 8 Tikar 17

Antal deltagande  : Hanar 6 Tikar 16

HANAR

Rocco's Collor All Bark And No Bite

BIM : Cert

2 Triaras Sirius Black

R-Cert,Cacib

3 Mitodos Jax

R-Cacib

4 Tribuns Whisky On The Rocks

TIKAR

Hjohoo's I'm Perfect For Hjo

BIR : Cert,cacib,Champion  

Nose Cone Fairy Tale Of Tea

R-Cert

3 River deep's Soul Queen

R-Cacib

4 Stenrösets Kaxiga Kylie

Göteborg 13/1

Johan Juslin Ahola

Resultat

Antal anmälda :   Hanar 8 Tikar 16

Antal deltagand : Hanar 6 Tikar 14

HANAR

Poäng :

1 Rocco's Collar All Bark And No Bite

BIM :Cert 

2 Mitodos Jax

CK

3 Tribun's Whisky On The Rocks

 R-Cert

4

TIKAR

1 RiverDeep's Soul Queen

 BIR-Junior o BIR :Cert

2 Ballyhoo's Tea For Two

R-Cert

3 Stenrösets Kaxiga Kylie

CK

4 Nose Cone Fairy Tale Of Tea

CK